T60405-R6131-X038 | Vacuumschmelze
Storage choke, 2 mH, 6 A, T60405-R6131-X038
Order No.: 74D2206
EAN: 4099889008074
MPN:
T60405-R6131-X038
Series: T60405
T60405-R6131-X038 Vacuumschmelze Fixed Inductors Image 1
T60405-R6131-X038 Vacuumschmelze Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 137 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
150 pcs.
500 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Common mode chokes, type VAC T60405-R.
Current-compensated ring core double choke for power line applications. With Vitroperm core
Technical specifications
Filter Property Value
Product type storage choke
Inductance 2 mH
DC current 6 A
Tolerance ±5 %
Length 29.1 mm
Height 38 mm