1SNA115657R2500 | TE Connectivity
Screw terminal block, screw connection, 4.0 mm², 2 pole, 6.3 A, 8 kV, gray, 1SNA115657R2500
Order No.: 71P4139
EAN: 4099891648923
MPN:
1SNA115657R2500
Series: SNA
1SNA115657R2500 TE Connectivity Series Terminals Image 1
1SNA115657R2500 TE Connectivity Series Terminals Image 2
1SNA115657R2500 TE Connectivity Series Terminals Image 3
1SNA115657R2500 TE Connectivity Series Terminals Image 4
1SNA115657R2500 TE Connectivity Series Terminals Image 5
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 12 Days: 2,073 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
10 pcs.
25 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Terminal block, 1SNA115657R2500, TE Connectivity
Modular terminal block, Fuse, Screw clamp terminal block, Gray, Product spacing 8 mm, 2 Position, Screw terminal, Signal.
Features
  • Protect your circuits with 5x20 and 5x25 fuse terminal block
Technical specifications
Filter Property Value
Version screw terminal block
Pin number 2 pole
Cable cross-section 4.0 mm²
AWG cross-section AWG 12
Rated surge voltage 8 kV
Rated current 6.3 A
Rated Voltage 630 V
Degree of soiling 3
Length 41 mm
Width 8 mm
Height 56.5 mm