TAA75AA5501-060 | TE Connectivity
Sensor actuator cable, M12-cable plug, angled to M12-cable socket, straight, 5 pole, 6 m, PUR, purple, 4 A, TAA75AA5501-060
Order No.: 72P4049
EAN: 4099891673321
MPN:
TAA75AA5501-060
TAA75AA5501-060 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 1
TAA75AA5501-060 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 2
TAA75AA5501-060 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 3
TAA75AA5501-060 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 4
TAA75AA5501-060 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 5
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 12 Days: 23 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
2 pcs.
5 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Sensor actuator cable, TAA75AA5501-060, TE Connectivity
Technical specifications
Filter Property Value
Connection (1) M12-cable plug, angled
Connection (2) M12-cable socket, straight
Pin number 5 pole
Cable length 6 m
Colour purple
Material PUR
Degree of protection (IP) IP67
LED display No
max. Voltage 60 V
Rated current 4 A