TFM252012ALMA4R7MTAA | TDK
Choke, SMD 1008, 4.7 µH, 1.6 A, TFM252012ALMA4R7MTAA
Order No.: 72D1382
EAN: 4099889005776
MPN:
TFM252012ALMA4R7MTAA
Series: TFM-ALMA
TFM252012ALMA4R7MTAA TDK Fixed Inductors Image 1
TFM252012ALMA4R7MTAA TDK Fixed Inductors Image 2
TFM252012ALMA4R7MTAA TDK Fixed Inductors Image 3
3000 pcs.
SMD choke, TFM252012ALMA4R7MTAA, TDK
Product type choke
Inductance 4.7 µH
DC current 1.6 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 200 mΩ
Saturation current 1.9 A
Measuring frequency 1 MHz
Design SMD 1008
Length 2.5 mm
Width 2 mm
Height 1.2 mm