TFM252012ALMA3R3MTAA | TDK
Choke, SMD 1008, 3.3 µH, 2 A, TFM252012ALMA3R3MTAA
Order No.: 72D1381
EAN: 4099889005769
MPN:
TFM252012ALMA3R3MTAA
Series: TFM-ALMA
TFM252012ALMA3R3MTAA TDK Fixed Inductors Image 1
TFM252012ALMA3R3MTAA TDK Fixed Inductors Image 2
TFM252012ALMA3R3MTAA TDK Fixed Inductors Image 3
3000 pcs.
SMD choke, TFM252012ALMA3R3MTAA, TDK
Product type choke
Inductance 3.3 µH
DC current 2 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 140 mΩ
Saturation current 2.1 A
Measuring frequency 1 MHz
Design SMD 1008
Length 2.5 mm
Width 2 mm
Height 1.2 mm