TFM252012ALMA2R2MTAA | TDK
Choke, SMD 1008, 2.2 µH, 2.6 A, TFM252012ALMA2R2MTAA
Order No.: 72D1380
EAN: 4099889005752
MPN:
TFM252012ALMA2R2MTAA
Series: TFM-ALMA
TFM252012ALMA2R2MTAA TDK Fixed Inductors Image 1
TFM252012ALMA2R2MTAA TDK Fixed Inductors Image 2
TFM252012ALMA2R2MTAA TDK Fixed Inductors Image 3
3000 pcs.
SMD choke, TFM252012ALMA2R2MTAA, TDK
Product type choke
Inductance 2.2 µH
DC current 2.6 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 84 mΩ
Saturation current 2.8 A
Measuring frequency 1 MHz
Design SMD 1008
Length 2.5 mm
Width 2 mm
Height 1.2 mm