TFM252012ALMA1R5MTAA | TDK
Choke, SMD 1008, 1.5 µH, 3.1 A, TFM252012ALMA1R5MTAA
Order No.: 72D1379
EAN: 4099889005745
MPN:
TFM252012ALMA1R5MTAA
Series: TFM-ALMA
TFM252012ALMA1R5MTAA TDK Fixed Inductors Image 1
TFM252012ALMA1R5MTAA TDK Fixed Inductors Image 2
TFM252012ALMA1R5MTAA TDK Fixed Inductors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
3000 pcs.
SMD choke, TFM252012ALMA1R5MTAA, TDK
Features
  • Magnetic shield
  • Metal core
  • Thin-film
  • Soft termination
Applications
  • ADAS ECU
  • Radar
  • Automotive communication module
  • Power supply
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 1.5 µH
DC current 3.1 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 60 mΩ
Saturation current 3.3 A
Measuring frequency 1 MHz
Design SMD 1008
Length 2.5 mm
Width 2 mm
Height 1.2 mm