SPM5012T-3R3M-LR | TDK
Choke, SMD 5012, 3.3 µH, 2.5 A, SPM5012T-3R3M-LR
Order No.: 75D1788
EAN: 4099889036909
MPN:
SPM5012T-3R3M-LR
Series: SPM-LR
SPM5012T-3R3M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM5012T-3R3M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
Subject to prior sale
1000 pcs.
SMD choke, SPM5012T-3R3M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 3.3 µH
DC current 2.5 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 110 mΩ
Saturation current 4.5 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 5012
Length 5.4 mm
Width 5.1 mm
Height 1.2 mm