SPM5012T-100M-LR | TDK
Choke, SMD 5012, 10 µH, 1.3 A, SPM5012T-100M-LR
Order No.: 75D1782
EAN: 4099889036862
MPN:
SPM5012T-100M-LR
Series: SPM-LR
SPM5012T-100M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM5012T-100M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
Image may differ
Not suitable for new designs - NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1000 pcs.
SMD choke, SPM5012T-100M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Applications
  • Note PCs
  • HDDs
  • VRMs
  • Compact power supply modules
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 10 µH
DC current 1.3 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 390.5 mΩ
Saturation current 2.2 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 5012
Length 5.4 mm
Width 5.1 mm
Height 1.2 mm