SPM4012T-2R2M-LR | TDK
Choke, SMD 4012, 2.2 µH, 3.1 A, SPM4012T-2R2M-LR
Order No.: 75D1747
EAN: 4099889036664
MPN:
SPM4012T-2R2M-LR
Series: SPM-LR
SPM4012T-2R2M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM4012T-2R2M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
SPM4012T-2R2M-LR TDK Fixed Inductors Image 3
1000 pcs.
SMD choke, SPM4012T-2R2M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 2.2 µH
DC current 3.1 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 85.4 mΩ
Saturation current 4.8 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 4012
Length 4.4 mm
Width 4.1 mm
Height 1.2 mm