SPM3020T-2R2M-LR | TDK
Choke, SMD 3020, 2.2 µH, 2.8 A, SPM3020T-2R2M-LR
Order No.: 75D1735
EAN: 4099889036602
MPN:
SPM3020T-2R2M-LR
Series: SPM-LR
SPM3020T-2R2M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM3020T-2R2M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
SPM3020T-2R2M-LR TDK Fixed Inductors Image 3
Image may differ
Not suitable for new designs - NCNR (non cancelable / non returnable)
2000 pcs.
SMD choke, SPM3020T-2R2M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 2.2 µH
DC current 2.8 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 84.2 mΩ
Saturation current 3.9 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 3020
Length 3.2 mm
Width 3 mm
Height 2 mm