SPM3012T-1R0M-LR | TDK
Choke, SMD 3012, 1 µH, 3.4 A, SPM3012T-1R0M-LR
Order No.: 75D1703
EAN: 4099889036466
MPN:
SPM3012T-1R0M-LR
Series: SPM-LR
SPM3012T-1R0M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM3012T-1R0M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
SPM3012T-1R0M-LR TDK Fixed Inductors Image 3
Image may differ
Not suitable for new designs - NCNR (non cancelable / non returnable)
2000 pcs.
SMD choke, SPM3012T-1R0M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 1 µH
DC current 3.4 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 59.4 mΩ
Saturation current 5 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 3012
Length 3.2 mm
Width 3 mm
Height 1.2 mm