B72220S2211K101 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 330 V, 10000 A, 270 V (DC), 210 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 160 J, B72220S2211K101
Order No.: 82E6411
EAN: 4099879993847
MPN:
B72220S2211K101
B72220S2211K101 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 32 Weeks
Subject to prior sale
1500 pcs.
Design radial
Varistor Voltage Type 330 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 270 V
Rated voltage (AC) 210 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 1 W
Energy absorption 160 J
Grid 20 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C