B57421V2103J062 | TDK (EPCOS)
NTC, 10 kΩ, ±5 %, 0.21 W, 4000 K, 0.004 W/K, 10 s, SMD 0805, B57421V2103J062
Order No.: 80E5254
EAN: 4099879975454
MPN:
B57421V2103J062
B57421V2103J62
Series: B57421
B57421V2103J062 TDK (EPCOS) NTC Thermistors Image 1
B57421V2103J062 TDK (EPCOS) NTC Thermistors Image 2
B57421V2103J062 TDK (EPCOS) NTC Thermistors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 3,388 pcs.
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD NTC thermistors, type TDK/Epcos B57401V../B57411V../B57421V../B57471V.
Size 0805, with metalized nickel barrier junction
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 10 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 0.21 W
B-value at 25/100 °C 4000 K
Thermal conductivity (Air) 0.004 W/K
Cooling time constant (air) 10 s
Assembly SMD 0805
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C