B84771M0020A000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C20, 50 to 60 Hz, 20 A, 250 V (DC), 250 VAC, 300 µH, faston plug 6.3 mm, B84771M0020A000
Order No.: 74D8251
EAN: 4099889079180
MPN:
B84771M0020A000
B84771M20A
B84771M0020A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Subject to prior sale
30 pcs.
EMC filter, B84771M0020A000, EPCOS
Filter Property Value
Version IEC plug C20
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 20 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 330 nF
Inductance per line 300 µH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection faston plug 6.3 mm
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C