B84771M0015L000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 15 A, 250 V (DC), 250 VAC, 90 µH, stranded wires, B84771M0015L000
Order No.: 74D8249
EAN: 4099889079166
MPN:
B84771M0015L000
B84771M15L
B84771M0015L000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Subject to prior sale
60 pcs.
EMC filter, B84771M0015L000, EPCOS
Filter Property Value
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 15 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 100 nF
Inductance per line 90 µH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection stranded wires
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C