B84143B0600S020 | TDK (EPCOS)
EMC filter, 50 to 60 Hz, 600 A, 310/530 VAC, terminal block, B84143B0600S020
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 16 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
EMC filter, B84143B0600S020, EPCOS
- Easy to install
- Very compact design
- Frequency converters for motor drives
- Wind farms
| Version | EMC filter | |
| min. frequency | 50 Hz | |
| max. frequency | 60 Hz | |
| Rated current | 600 A | |
| Rated Voltage | 310/530 VAC | |
| ohmic resistance | 0.052 mΩ | |
| integrated switch | No | |
| min. operating temperature | -25 °C | |
| max. operating temperature | 100 °C |