B84143A0036R105 | TDK (EPCOS)
EMC filter, 50 to 60 Hz, 36 A, 300/520 VAC, terminal block, B84143A0036R105
Order No.: 75D2839
EAN: 4099889080438
MPN:
B84143A0036R105
B84143A36R105
B84143A0036R105 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 1
B84143A0036R105 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 38 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
4 pcs.
EMC filter, B84143A0036R105, EPCOS
3-line filter for converters and power electronics
Features
  • Very good price/performance ratio
  • Ultra-compact design
  • Low weight
  • Easy to install
  • Optimized for long motor cables
Applications
  • Frequency converters for motor drives
  • Elevators
  • Traction system
  • HVAC system (heating, ventilation and air conditioning)
  • Power supplies
Technical specifications
Filter Property Value
Version EMC filter
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated current 36 A
Rated Voltage 300/520 VAC
ohmic resistance 4 mΩ
Connection terminal block
Number of phases 3
With fuse No
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 100 °C