B84112G0000M060 | TDK (EPCOS)
EMC filter, 50 to 60 Hz, 6 A, 250 V (DC), 250 VAC, 3.3 mH, faston plug 6.3 mm, B84112G0000M060
Order No.: 75D1702
EAN: 4099889079654
MPN:
B84112G0000M060
B84112GM60
B84112G0000M060 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 1
B84112G0000M060 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 44 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
24 pcs.
EMC filter, B84112G0000M060, EPCOS
2-line filter SIFI-G for enhanced insertion loss
Features
  • Easy to install
  • Compact design
  • Cost-optimized construction
Applications
  • Switch-mode power supplies
  • Industrial electronics
  • Telecommunications
  • Data system
  • DC applications
Technical specifications
Filter Property Value
Version EMC filter
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 6 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 2 x 470 nF
Inductance per line 3.3 mH
Connection faston plug 6.3 mm
Number of phases 1
With fuse No
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 100 °C