B82144B2273K000 | TDK (EPCOS)
RF choke, radial, 27 µH, 2 A, B82144B2273K000
Order No.: 74D6458
EAN: 4099889016932
MPN:
B82144B2273K000
B82144B2273K
B82144B2273K000 TDK (EPCOS) Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 6 Weeks
Subject to prior sale
2000 pcs.
RF inductor, B82144B2273K000, EPCOS
Features
  • Very high rated current
  • Suitable for wave soldering
  • High saturation behaviour
  • RoHS-compatible
Applications
  • DC/DC converters
  • Fitering of supply voltage
Product type RF choke
Inductance 27 µH
DC current 2 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 200 mΩ
Saturation current 1.8 A
Measuring frequency 100 kHz
Quality Q Q 40
Design radial
Length 9.2 mm