4AM5242-4TN00-0EA0 | Siemens
Transformer, 630 VA, 230 V/218 V, 92 %, 4AM5242-4TN00-0EA0
Order No.: 80P9580
EAN: 4001869901398
MPN:
4AM5242-4TN00-0EA0
4AM52424TN000EA0
4AM5242-4TN00-0EA0 Siemens Power Transformers
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Technical specifications
Filter Property Value
Output power 630 W
Primary voltage 242 V
Secondary voltage (1) 230 V
Secondary voltage (2) 218 V
efficiency 92 %
Length 111 mm
Width 152 mm
Height 144 mm