5SU1346-6FP13 | Siemens
RCBO switch, 4 pole, 13 A, 30 mA, type B, 400 V, 5SU1346-6FP13
Order No.: 80P8544
EAN: 4001869578101
MPN:
5SU1346-6FP13
5SU13466FP13
5SU1346-6FP13 Siemens FI Circuit Breakers
1 pcs.
RCBO, 6 kA, 4P Type A, 30 mA, B-Char, In: 13A Un: 400V RCBO SENTRON 5SU1 for combined protection against overload, short circuit and residual currents.
Technical specifications
Filter Property Value
Pin number 4 pole
Rated current 13 A
Rated residual current 30 mA
Fault current type B
Rated Voltage 400 V