5SU1336-6FP16 | Siemens
RCBO switch, 3 pole, 16 A, 30 mA, type B, 400 V, 5SU1336-6FP16
Order No.: 80P8537
EAN: 4001869577852
MPN:
5SU1336-6FP16
5SU13366FP16
5SU1336-6FP16 Siemens FI Circuit Breakers
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
RCBO, 6 kA, 3P Type A, 30 mA, B-Char, In: 16A Un: 400V RCBO SENTRON 5SU1 for combined protection against overload, short circuit and residual currents.
Technical specifications
Filter Property Value
Pin number 3 pole
Rated current 16 A
Rated residual current 30 mA
Fault current type B
Rated Voltage 400 V