6AV2181-5AL50-0AX0 | Siemens
Table power supply, 12 VDC, 5 A, 60 W, 6AV2181-5AL50-0AX0
Order No.: 70P3629
EAN: 4025515734048
MPN:
6AV2181-5AL50-0AX0
6AV21815AL500AX0
Series: SIMATIC HMI
6AV2181-5AL50-0AX0 Siemens Desktop Power Supplies
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
6AV21815AL500AX0, Siemens
Power supply unit, external, for Mobile Panel IWLAN IT, incl. power supply cable for Italy.
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 1
Output current 5 A
Output voltage DC 12 VDC
Input voltage AC 100-240 VAC
Power 60 W
Length 125 mm
Width 50 mm
Height 31.5 mm