LZS:RT4A4L24 | Siemens
Coupling relay 2 Form C (NO/NC), 2 A, 24 V (DC), LZS:RT4A4L24
Order No.: 27H9210
EAN: 4011209674561
MPN:
LZS:RT4A4L24
LZS:RT4A4L24 Siemens Coupling Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Plug-in relay complete unit 2 W, 24 V DC LED module red Standard plug-in socket screw terminal Coupling relay with plug-in relay SIRIUS LZS for galvanic isolation, contact multiplication, and switching small loads and as a means of switching potential.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type coupling relay
Contact type 2 Form C (NO/NC)
Rated current 2 A
Rated voltage (DC) 24 V