LZS:PT5D5L24 | Siemens
Coupling relay 4 Form C (NO/NC), 4 A, 24 V (DC), LZS:PT5D5L24
Order No.: 27H9185
EAN: 4011209674516
MPN:
LZS:PT5D5L24
LZS:PT5D5L24 Siemens Coupling Relays
Subject to prior sale
Plug-in relay complete unit 4 W, 24 V DC LED module red Socket with logic isolation Spring-type terminal (push-in) Coupling relay with plug-in relay SIRIUS LZS for galvanic isolation, contact multiplication, and switching small loads and as a means of switching potential.
Contact type 4 Form C (NO/NC)
Rated current 4 A
Rated voltage (DC) 24 V