3LD2250-0TK11 | Siemens
Main switch, rotary actuator, 3 pole, 32 A, 690 V, (W x H x D) 49 x 71 x 109.5 mm, front mounting, 3LD2250-0TK11
Order No.: 70P5845
EAN: 4011209403949
MPN:
3LD2250-0TK11
3LD22500TK11
Series: SENTRON
3LD2250-0TK11 Siemens Circuit Breakers
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
3LD22500TK11, Siemens
SENTRON, Switch disconnector 3LD, main switch, 3-pole, Iu: 32 A, Operating power / at AC-23 A at 400 V: 11.5 kW, front-mounted, knob-operated mechanism, black, central mounting 22.5 mm of the handle .
Technical specifications
Filter Property Value
Product type main switch
Pin number 3 pole
Actuator rotary actuator
Assembly front mounting
Width 49 mm
Height 71 mm
Depth 109.5 mm
Permanent current 32 A
Isolation voltage 690 V