RSZE1S35M | Schneider Electric
Relay socket for interface relay, RSZE1S35M
Order No.: 04P5975
EAN: 3389110260120
MPN:
RSZE1S35M
Series: Zelio Relay
RSZE1S35M Schneider Electric Relays Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 3 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
3 pcs.
5 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Socket for interface relay RSB1A120, with separate contacts
The technical features of RSZE1S35M from Schneider Electric at a glance
  • Number of pins 5
  • Design of the electrical connection Screw connection
  • With removable clamps false
  • Mounting type DIN rail 35 mm
  • Width 16 mm
  • Height 78 mm
  • Functional addition possible false
  • Depth 67 mm