NSYCVF575M230MB | Schneider Electric
Fan, 230 V, 340 x 96 x 340 mm, 575 m³/h, 64 dB, Schneider Electric NSYCVF575M230MB
Order No.: 02P0484
EAN: 3606485431994
MPN:
NSYCVF575M230MB
Series: Climasys CV
NSYCVF575M230MB Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF575M230MB, Schneider Electric
ClimaSys 85W top hood with fan 228 x 228 mm with G2 filter ensures effective temperature control inside Prisma P, Prisma PH and Prisma iPM M enclosures. The fan performs free flow rate of 575 m³/h at 50 Hz The external width is 340 mm, height is 96 mm and depth is 340 mm The accessory is made up of 1 hood for top of enclosure, 1 fan and 1 fixing elements The hood color is signal white (RAL 9003) Ingress protection rating is IP54 Input voltage is 230 V 50/60 Hz Noise level is 64-64 dB.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 230 V
Width 340 mm
Height 96 mm
Depth 340 mm