NSYCVF560M115PF | Schneider Electric
Fan, 115 V, 316 x 336 x 161 mm, 560 m³/h, 59 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF560M115PF
Order No.: 04P0395
EAN: 3606480151330
MPN:
NSYCVF560M115PF
Series: Climasys CV
NSYCVF560M115PF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF560M115PF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, with a capacity of 560 m³/h, operates at 115V and includes an outlet grille and G2 filter.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 115 V
Width 316 mm
Height 336 mm
Depth 161 mm