GV2ME32TQ | Schneider Electric
Motor protection switch, 3 pole, 24 to 32 A, 15 kW, 32 A, screw connection, GV2ME32TQ
Order No.: 02P6817
EAN: 3389110658668
MPN:
GV2ME32TQ
Series: TeSys GV2
GV2ME32TQ Schneider Electric Motor Protection Switches
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
24 pcs.
Technical specifications
Filter Property Value
Version motor protection switch
Pin number 3 pole
Release 24 to 32 A
Engine power 15 kW
Rated current 32 A
Actuator pushbutton
Network frequency 50/60 Hz
Connection screw connection
Assembly DIN rail
Degree of protection (IP) IP20
rated voltage (AC) 690 V