RN116-2-02-2M2 | Schaffner
Common mode choke, radial, 2.2 mH, 2 A, RN116-2-02-2M2
Order No.: 76D2157
EAN: 4099889042276
MPN:
RN116-2-02-2M2
815709
RN116-2-02-2M2 Schaffner Fixed Inductors
Subject to prior sale
500 pcs.
Common mode choke, RN116-2-02-2M2, SCHAFFNER
Product type common mode choke
Inductance 2.2 mH
DC current 2 A
Tolerance -30/+50 %
DC resistance 66 mΩ
Measuring frequency 10 kHz
Design radial
Length 22.5 mm
Width 21.5 mm
Height 13.2 mm