ROE-1205S | RECOM
DC converter, 12 VDC, 1 W, 1 output, 5 VDC, 80 % efficiency, ROE-1205S
Order No.: 28C6403
MPN:
ROE-1205S
Series: ROE
ROE-1205S RECOM DC/DC Converters Image 1
ROE-1205S RECOM DC/DC Converters Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 84 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP4 1kV unreg
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 1
Output current 200 mA
Output voltage DC 5 VDC
Input voltage AC 12 VDC
Power 1 W
efficiency 80 %
Design SIP4
Isolation voltage 1 kV
Length 11.5 mm
Width 6 mm
Height 10 mm