QT20.241-C1 | PULS
Power supply, 24 to 28 VDC, 20 A, 480 W, QT20.241-C1
Order No.: 38C141
EAN: 4099891285203
MPN:
QT20.241-C1
Series: Q-Serie
QT20.241-C1 PULS DIN Rail Power Supplies
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
8 pcs.
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 1
Output current 20 A
Output voltage DC 24 to 28 VDC
Input voltage AC 380-480 VAC
Power 480 W
efficiency 95 %
Degree of protection (IP) IP20
Width 65 mm
Height 124 mm
Depth 127 mm