ERJS06J201V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 200 Ω, 0.125 W, ±5 %, ERJS06J201V
Order No.: 86E3934
EAN: 4099879467928
MPN:
ERJS06J201V
Series: ERJS06
ERJS06J201V Panasonic SMD Resistors
15000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJS06J201V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 200 Ω, 0.125 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 200 Ω
Tolerance ±5 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm