ERJS06J115V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.1 MΩ, 0.125 W, ±5 %, ERJS06J115V
Order No.: 86E3895
EAN: 4099879467539
MPN:
ERJS06J115V
Series: ERJS06
ERJS06J115V Panasonic SMD Resistors
15000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJS06J115V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 1.1 MΩ, 0.125 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 1.1 MΩ
Tolerance ±5 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient -400/+150 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm