ERJS06J133V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 13 kΩ, 0.125 W, ±5 %, ERJS06J133V
Order No.: 86E3905
EAN: 4099879467638
MPN:
ERJS06J133V
Series: ERJS06
ERJS06J133V Panasonic SMD Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 3 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
15000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJS06J133V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 13 kΩ, 0.125 W, ±5 %
Features
  • High reliability
  • Suitable for both reflow and flow soldering
  • Low Resistance type
  • RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 13 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm