LA E67F-BACA-24-3A4B-Z | Osram Opto Semi
LED, SMD, PLCC-4, Ø 2.4 mm, amber, 624 nm, 1.8 to 4.5 cd, 120°, LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
Order No.: 66S9901
EAN: 4099879010506
MPN:
LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
Q65110A9090
Series: Q65110A
LA E67F-BACA-24-3A4B-Z Osram Opto Semi LEDs
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 14 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
14000 pcs.
Power LED, LA E67F-BACA-24-3A4B, Osram Opto Semi
Applications
  • Cluster, Button backlighting
  • Interior illumination
  • Signalling
Technical specifications
Filter Property Value
Assembly SMD
Enclosure PLCC-4
Number of LEDs 1
Colour of the LED amber
Light intensity min. 1.8 cd
Light intensity typ. 4.5 cd
Radiation angle 120 °
Lens clear
On-State Voltage 2.15 V
Forward Current 50 mA
Wavelength 624 nm
Length 3.2 mm
Width 2.8 mm
diameter 2.4 mm