TCPC-3,0-100X100X0,1 | MTC
Thermally conductive phase change material, 3 W/mK, TCPC, (L x W) 100 x 100 mm, TCPC-3,0-100X100X0,1
Order No.: 13L7015
EAN: 4099891744441
MPN:
TCPC-3,0-100X100X0,1
Series: TCPC
TCPC-3,0-100X100X0,1 MTC Thermal Pads
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 4 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
5 pcs.
Thermal conductive phase change material, TCPC-3,0-100X100X0,1, MTC
Features
  • Compensation of microscopic unevennesses
  • Very low thermal resistance
  • High dielectric resistance
  • High dielectric breakdown strength
  • Easy application
Technical specifications
Filter Property Value
Thermal conductivity 3 W/mK
Material TCPC
Thickness 0.1 mm
Length 100 mm
Width 100 mm