MIKROE-2545 | MikroElektronika
RN4678 Click MIKROE-2545
Order No.: 74S7556
EAN: 8606018710423
MPN:
MIKROE-2545
RN4678 Click
Series: CLICK-BOARD
MIKROE-2545 MikroElektronika Single Board Computer
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 4 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Product Type BT/BLE; Applications Internet of Things (IoT), secure payment, home and security, health and fitness, industrial and data logger, LED lighting, etc.; On-board modules RN4678 module from Microchip; Key Features Frequency: 2.402 GHz to 2.480 GHz, RX Sensitivity: -90 dBm (BR/EDR), -92 dBm (LE), Bluetooth SIG 4.2 Qualified; Interface I2C or UART; Power Supply 3.3V; Compatibility mikroBUS; Click board size M (42.9 x 25.4 mm)