3H32ET-25.000 | Mercury
Crystal oscillator, 25 MHz, ±50 ppm, 15 pF, SMD, (L x W x H) 3.2 x 2.5 x 1 mm, 3H32ET-25.000
Order No.: 77D709
EAN: 4099879147080
MPN:
3H32ET-25.000
3H32ET-25.000 Mercury Oscillators
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 114 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
25 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD quartz oscillators, type Mercury 3H32ET.
Frequency stability: ±50 ppm. Operating temperatures: –40 to +85 °C. Input voltage: 3.3 V. Input current: 8.0 mA (ab 20 MHz 15 mA), Logic HIGH/LOW: min. 2.97 V/max. 0.33 V. Rise and decay time: max. 10 ns. Dimensions: 3.2 x 2.5 x 1.0 mm.
Type: 25.000000 MHz
Technical specifications
Filter Property Value
nominal frequency 25 MHz
Frequency stability ±50 ppm
Assembly SMD
Length 3.2 mm
Width 2.5 mm
Height 1 mm
Capacity 15 pF
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C