0451.315NRL | Littelfuse
SMD fuse 6.1 x 2.69 mm, 315 mA, FF, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0451.315NRL
Order No.: 75P0050
EAN: 4099891869151
MPN:
0451.315NRL
Series: 451
0451.315NRL Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
Subject to prior sale
5000 pcs.
Fuse, 0451.315NRL, LITTELFUSE
Features
  • Very fast-acting
  • Wide operating temperature range
  • Notebook PC
  • LCD/PDP TV
  • LCD monitor
  • LCD/PDP panel
  • LCD backlight inverter
  • Portable DVD player
  • Power supply
  • Networking
  • PC server
  • Cooling fan system
  • Storage system
  • Telecom system
  • Wireless basestation
  • White goods
  • Game console
  • Office automation equipment
  • Battery charging circuit protection
  • Industrial equipment
Version SMD fuse
Design 6.1 x 2.69 mm
Enclosure SMD
Rated current 315 mA
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 6.1 mm
Width 2.69 mm
Height 2.69 mm