K12540L40 | Kasp
Padlock, high shackle, level 5, shackle (H) 40 mm, brass, (B) 40 mm, K12540L40
Order No.: 03L4723
EAN: 5013969900620
MPN:
K12540L40
K12540L40 Kasp Locks, Padlocks
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 30 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
- Hardened steel shackle
- Double bolted locking mechanism
- Solid brass body
- Anti pick mushroom pins
- Paracentric keyway
- Supplied with 2 keys
- Padlock width: 40 mm
- Shackle diameter: 6,4 mm
- Internal shackle height: 40 mm
Technical specifications
Filter Property Value
Version padlock, high shackle
Security Rating 5
Shackle Diameter 6.4 mm
Stirrup inner height 40 mm
Width 40 mm