1455N2201 | Hammond
Aluminum enclosure, (L x W x H) 220 x 103 x 53 mm, natural, IP54, 1455N2201
Order No.: 60H3006
EAN: 4099889518856
MPN:
1455N2201
Series: 1455 METAL
1455N2201 Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 417 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Aluminum enclosure, 1455N2201, Hammond
Material aluminum
Length 220 mm
Width 103 mm
Height 53 mm