1455N1601BK | Hammond
Aluminum enclosure, (L x W x H) 160 x 103 x 53 mm, black (RAL 9005), IP54, 1455N1601BK
Order No.: 60H3012
EAN: 4099889518917
MPN:
1455N1601BK
Series: 1455 METAL
1455N1601BK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 185 pcs. - if ordered today
1 pcs.
5 pcs.
15 pcs.
50 pcs.
150 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Aluminum enclosure, 1455N1601BK, Hammond
Material aluminum
Length 160 mm
Width 103 mm
Height 53 mm