SL28SMDTHR10928G | Fischer Elektronik
Pin header, 28 pole, pitch 2.54 mm, straight, black, SL28SMDTHR10928G
Order No.: 62F7232
MPN:
SL28SMDTHR10928G
SL 28 SMD THR 109 28 G
SL28SMDTHR10928G Fischer Elektronik PCB Connection Systems
Subject to prior sale
Pin header, SL 28 SMD THR 109 28 G, Fischer Elektronik
Pin header, 0.635 mm.
Contact type pin
Pin number 28 pole
Grid 2.54 mm
Connection solder connection
Orientation straight
contact surface gold-plated
Connection plating gold-plated
Rated voltage 250 V
Rated current 3 A