13.22.8.230.B000 | Finder
YESLY switching actuator, 2 Form A (N/O), 110-230 VAC, 6 A, 230 V, 200 W, 13.22.8.230.B000
Order No.: 34G1535
EAN: 8012823426600
MPN:
13.22.8.230.B000
13228230B000
13.22.8.230.B000 Finder Impulse Switches and Dimmer
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Electronic Relay, 13.22.8.230.B000, Finder
Applications
  • Call and reset switches for bathrooms
  • Bathroom lighting control
  • Bedroom light control
  • Living room light control
  • Office lighting control
Technical specifications
Filter Property Value
Latching switching function 2 Form A (N/O)
Control Voltage 110-230 VAC
Rated current 6 A
Rated voltage (AC) 230 V
Lamp wattage 200 W
Size 43 x 44.1 x 21.9 mm