SMCC-562K-02 | Fastron
Choke, axial, 5600 µH, 40 mA, SMCC-562K-02
Order No.: 87D2601
MPN:
SMCC-562K-02
Series: SMCC
SMCC-562K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-562K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 5600 µH
DC current 40 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 70 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 9.5 mm