SMCC-562J-31 | Fastron
Choke, axial, 5600 µH, 40 mA, SMCC-562J-31
Order No.: 87D2604
MPN:
SMCC-562J-31
Series: SMCC
SMCC-562J-31 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-562J-31, Fastron
Leaded Inductor, Medical Applications (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 5600 µH
DC current 40 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 70 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 9.5 mm