SMCC-470K-01 | Fastron
Choke, axial, 47 µH, 450 mA, SMCC-470K-01
Order No.: 87D2682
MPN:
SMCC-470K-01
Series: SMCC
SMCC-470K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-470K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 450 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.1 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 9.5 mm